Opis
KAKO DELUJE NA TVOJO KOŽO
- Normalizira folikularno keratinizacijo (zmanjšuje nastajanje komedonov)
- Zavira tirozinazo, encim, ki sodeluje pri tvorbi melanina (posvetljevalni učinek)
- Pomaga blažiti težave z rosaceo in rdečico (post-vnetni eritem)
- Uravnoteža kožno mikrofloro (antimikrobni učinek azelaične kisline)
- Spodbuja defenzivne sposobnosti tvoje kože.
Kremo AZELAICA smo naredili v dveh verzijah: s 6% in 10% azelaične kisline.
Za večino uporabnic priporočamo 6% verzijo. Ta formulacija prinaša odlične rezultate praktično brez neželenih učinkov. Ciljno bo delovala na težave s kožo, uporabljaš pa jo lahko vsak dan.
Izbor 10% verzije je smiseln, če so tvoje kožne težave bolj izrazite ali pa si že uporabljala 10% azelaično kislino in se ti zdi, da na tvojo kožo boljše deluje.
Ne pozabi – odstotki niso vse. Štejejo rezultati, ki jih opaziš na koži, ne številka na embalaži. Obe naši formulaciji sta oblikovani za učinek. Pri nekaterih stanjih kože lahko višja koncentracija prinese boljše ali hitrejše rezultate, ni pa nujno.
KAJ LAHKO PRIČAKUJEŠ?
Kot pri vsakem (dobrem) vlažilcu je bolj gladek, navlažen epidermis (povrhnjica kože) najbolj opazen takojšen učinek. Če imaš pogosto rdečico (kot posledico aken, mozoljčkov ali drugih reakcij), lahko AZELAICA pomaga pomiriti kožo.
Po nekaj dnevih ali tednih redne uporabi bi azelaična kislina že morala vplivati na mikrobiom tvoje kože in preko tega mehanizma začeti zmanjševati težave s kožo. Če se spopadaš z aknami ali mozoljčki, veš, da se nič ne zgodi čez noč – daj AZELAICI čas, da deluje.
AZELAICA s svojim delovanjem pomaga preprečevati nabiranje nečistoč v porah, kar ima za posledico tudi manj vidne (razširjene) pore.
Na daljši rok (nekaj tednov oziroma mesecev) bo AZELAICA pomagala izboljšati obrambne funkcije tvoje kože, kar je bistveno za zdravo kožo z manj težavami. Triaktivni kompleks (Cica, Niacinamid in Ceramidi) sinergistično deluje na tvojo kožno bariero in jo pomaga okrepiti.
KLJUČNE SESTAVINE
Azelaična kislina: Dikarboksilna kislina, naravno prisotna v rži, ječmenu in pšenici, v naši formulaciji pa je laboratorijsko sintetizirana. Tako dobimo izjemno čistost (>99%). Azelaična kislina je vzhajajoča zvezda moderne kozmetike. Pri uporabi na koži ima antibakterijske in anti-inflamatorne lastnosti.
Niacinamid: Je oblika vitamina B3 ter ena učinkovitih in priljubljenih učinkovin v negi kože. Ima vrsto učinkov, zaradi katerih je tvoja koža bolj zdrava, mladostna, navlažena in odporna. Niacinamid se še posebej obnese pri problematični koži, saj pomaga zmanjševati težave z mozoljčki in aknami.
Ceramide NP so dober vlažilec, naredijo pa tudi zaščitno lipidno plast, ki ščiti tvojo kožo.
Ceramidi naravno sestavljajo bariero tvoje kože in tako ščitijo pred izgubo vlage (TEWL – transpepidermal water loss). So znan antiaging aktiv in imajo identično strukturo kot ceramidi v tvoji koži.
CICA – Centella Asiatica (ali Gotu Kola oz. Cica) je čudovita sestavina, ki spodbuja proizvodnjo kolagena in elastina v tvoji koži. Ima regenerativne lastnosti, pomaga ohranjati prožnost kože ter pomirja razdraženo kožo.
TIP KOŽE
AZELAICA je namenjena predvse problematični, mastni ali mešani koži. Njeno delovanje oz. namen ni toliko odvisen od samega tipa kože, temveč predvsem njenega stanja.
Primerna je tudi za občutljivo kožo, saj azelaična kislina ni aktiv, ki bi povzročal pogoste reakcije. Drugi aktivi v AZELAICI izboljšujejo kožno bariero, kar je koristno pri občutljivi koži.
UPORABA
Uporabi vsak dan. AZELAICA je lahko del tvoje jutranje rutine, večerne ali obeh. Formulirana je kot krema, zato jo naneseš proti koncu rutine – čez serume, boosterje ali druge hidratantne izdelke. Nežno ščemenje, “pikanje” ali nežna rdečica so normalen pojav, ki hitro izzveni. Pekoč občutek ali reakcija, ki vztraja dlje časa, je lahko znak, da tvoja koža azelaične kisline ne prenaša najbolje. V tem primeru svetujemo, da prekineš z uporabo. Če nisi prepričana, se nam oglasi in skupaj bomo našli rešitev.
Izogibaj se stiku z očmi. Hrani na sobni temperaturi (pod 25C).
Koža večinoma odlično prenaša azelaično kislino (ni znana kot posebej problematičen aktiv), zato je verjetno stranskih učinkov majhna. Še vedno pa je dobra praksa, da se izogibaš sočasni uporabi močnih aktivov (npr. retinoidov) z azelaično kislino – tako zmanjšaš možnost neželenih pojavov. Če so v tvoji rutini tudi takšni aktivi, nekoliko prilagodi svojo rutino, da ne bodo istočasno na tvoji koži.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.