Pred časom smo v blogu Kemični piling: Strašljiv izraz, odlični rezultati zajeli zgodovino razvoja kislinskih pilingov. Začetki teh odličnih postopkov segajo daleč nazaj v zgodovino.
Ženske so skozi zgodovino veliko pozornosti namenile videzu kože. Vsi poznamo starodavni lepotici – legendarno indijska kraljico Padmini in egipčansko kraljico Kleopatro, ki sta se redno namakali v kopeli iz kislega mleka, ki je bogat z mlečno kislino. Prav tako so se takih kopelih posluževale tudi Rimljanke. Francoske dame so si na kožo na obrazu vtirale usedlino iz vinskih sodov, ki vsebuje tartično, vinsko kislino. Polinezijke so si mehčale kožo s pripravki iz sladkornega trsa, ki vsebuje glikolno kislino. Te ženske so odkrile nadvse koristno moč kislin in drugih naravnih snovi, ki prispevajo k lepšemu videzu kože.
KAJ JE KISLINSKI PILING?
Kislinski piling je profesionalni postopek za vidno izboljšanje kože s kislinami, s katerimi dosežemo luščenje odmrlih celic kože in obnovo kože. Kislinski piling je zelo učinkovit za ustvarjanje čudovite kože kjerkoli na telesu, vključno z obrazom, rokami, vratom, prsnim košem in hrbtom. Odstrani mrtve celice kože, zmanjša neenakomerno pigmentacijo, povečuje hidratacijo, zmanjšuje velike pore in zmehča videz drobnih linij in grobo teksturo ter izboljša problematiko aken. Z nanosom kislinskega pilinga povzročimo nadzorovano poškodbo kože. Ta nadzorovana poškodba spodbuja sintezo kolagena in elastina, ki obnavljajo teksturo kože, izboljšajo ton in poenotijo barvo kože. Kolagen in elastin sta tista dva glavna dejavnika, ki dajeta naši koži poln in mladosten videz.
VRSTE KISLINSKEGA PILINGA IN DELOVANJE
Različne problematike kože seveda zahtevajo prilagojene pristope, različno tarčno delovanje v koži in različne vrsto kislin, koncentracij in ph kislin. Ob upoštevanju vsega naštetega najdemo najbolj primeren kislinski piling za problematiko. Vedno pa tudi poudarimo, da ni vedno najmočnejše najboljše. Res je vse odvisno od problematike kože. Ni za vsakega vse primerno.
Poznamo različne kislinske pilinge, ki jih delimo glede na jakost in globino delovanja. Ločimo jih na:
ZELO POVRŠINSKE IN POVRŠINSKE PILINGE: ki so odlična izbira za težave s kožo, ki prizadenejo vrhnjo plast kože – povrhnjico. Ti pilingi vsebujejo AHA kisline, kot so mlečna kislina ali glikolna kislina (ter druge) in BHA kisline, kot je salicilna kislina, ki je predvsem odlična pri problematiki aken. Ker površinski pilingi ne prodrejo v globlje plasti, predstavljajo manjše tveganje za stranske učinke, koža pa hitreje okreva. Površinski piling se zaceli 1–7 dni. V tem času je pomembno, da nosite zaščito pred soncem in upoštevate navodila, ki so vam predana. Ni potrebna odsotnost od dela.
Ker je površinski piling najnežnejši tip, lahko oseba potrebuje od 4 do 5 ponovitev, da vidi želene rezultate.
Primerni so za:
- Za različne oblike aken in nečisto kožo
- Široke pore in mastno kožo
- Pusto kožo
- Dehidrirano kožo
- Za obnovo in dosego sijoče kože
- Za epidermalne pigmentacije
SREDNJE GLOBOKI PILINGI: rešujejo problematiko kože, kjer je potrebno globje delovanje. Srednje globoki pilingi delujejo na spodnji del epidermisa in zgornjo plast dermisa. Z njimi naredimo popolno obnovo kože, spodbujamo proizvodnjo kolagena, izboljšamo elastično kože in na splošno se izboljša videz kože. Srednje globoki pilingi se celijo od 7 do 14 dni. Določeni tudi zahtevajo par dni odsotnosti od dela zaradi konkretne obnove kože in posledično luščenja kože (spodnja slika). Po srednje globokih pilingih je strogo treba upoštevati navodila in se zaščititi pred soncem. Celotna obnova kože se dogaja še 2 do 3 mesece po pilingu, odvisno od jakosti pilinga.
Primerni so za:
- fine gube in teksturne gube
- od sonca poškodovano kožo (fotostarana koža)
- posvetljevanje in odprava vseh vrst hiperpigmentacij
- tretiranje brazgotin in madežev po aknah
- obnova in stimulacija kože
- preventivno antiage delovanje
- za problematiko teksture kože
- neenakomeren ten kože
GLOBOKI PILINGI: se izvajajo samo v estetskih kilinikah in dermatoloških ustanovah. Izvaja jih zdravnik, pri katerih uporabi najmočnejšo kislino imenovano fenol, ki prodre do spodnje dermalne plasti kože. Primerno za starejše kože in tiste, ki želijo res dramatične preobrazbe kože. Za to vrsto pilinga uporabijo tudi lokalni anestetiki in pomirjevalo. Po globokem kemičnem pilingu je okrevanje tudi do 8 tednov in zahteva od 14 do 21 dni okrevanja doma.
Kislinski pilingi pokrivajo širok spekter problematik in vsaki prinesejo nekaj dobrega. Strah pred njimi je odveč. Pilingi namreč vsebujejo različne kisline, delovanje, koncentracijo kislin in ph kislin se seveda prav tako razlikuje, zato se za vsako kožo najde rešitev in kislinski piling, ki bo prinesla izboljšanje stanja. Bodisi ali iščeš nekaj za akne in nečistoče, za široke pore, gube, pigmentacije, teksturo, preventivo ali pa samo obnovo kože, ki bo znova sijoča in gladka, za vse problematike in tipe kož se najde pravi postopek, ki bo prinesel izboljšanja in mladosten, sijoč videz.
JE KISLINSKI PILING PRIMEREN ZA OBČUTLJIVO IN TANKO KOŽO?
Pogosto vprašanje, ki se pojavlja je: ¨Ali so tisti s tanko in občutljivo kožo primerni za kislinske postopke?¨, Odgovor je: seveda! Povrhnjica se lahko s pravo izbiro kislin okrepi in s tem se njena občutljivost zmanjša, prav tako pa se na račun tega olepša videz popokanih kapilaric, ki velikokrat prizadenejo področje lic. S kislinskim pilingom lahko tudi povečamo vlažnost kože in jo okrepimo.
Brez skrbi, v našem salonu vam po posvetu in pregledu vaše kože, strokovno svetovali kateri je najprimernejši piling za vašo kožo. Naredili bomo tudi načrt in s tem dosegli naše skupne cilje.
KATERE KISLINSKE PILINGE NUDIMO PRI NAS?
Koža je naša strast, zato smo celostno predani tebi in izboljšanju tvoje kože. Zato se na naših policah skriva zelo veliko različnih kislinskih pilingov, s katerimi pokrivamo različne naslove problematik.
ZELO POVRŠINSKE IN POVRŠINSKE PILINGE:
MASK PEEL je kislinskii piling namenjen čiščenju kože, vnetim aknam in ostalim problematikam z aknami, kot dodatna pomoč pri antibiotičnem zdravljenju aken, ožanju por, izboljšanju teksture kože ter regulaciji izločanja loja. Vsebuje glikolno in salicilno kislino. Glikolna kislina se uporablja za mehčanje povrhnjice in odpiranje por, medtem ko salicilna kislina ljubi maščobo in prodira v notranjost pore in topi njeno vsebino. PRIPOROČLJIVA FREKVENCA TRETMAJEV: 4-5 tretmajev na 2 tedna
MILK PEEL je piling, ki spodbuja sintezo kolagena, obnovi kožo in stimulira delovanje povrhnjice, izenači ten in teksturo kože, izboljša stanje finih linij, puste kože in površinskih gubic, regulira izločanje loja in zoža pore. Hkrati pa poveča učinek delovanje dnevne kozmetik. Vsebuje glikolno, laktično in salicilno kislino. PRIPOROČLJIVA FREKVENCA TRETMAJEV: 4-5 tretmajev na 2 tedna
CRYSTAL PEEL je novost v letošnji jeseni. Piling posvetli epidermalno melazmo, rešuje postinflamatorne hiperpigmentacije (rdeči madeži, ponavadi po aknah), izboljša simptome aken, teksturo kože, deluje na fotostaranje in suho kožo, posvetli pigmentne madeže in zmanjša velikost por ter uravna izločanje sebuma. Vsebuje salicilno, mandljevo in citronsko kislino. Crystal Peel spada v površinske pilinge. PRIPOROČLJIVA FREKVENCA TRETMAJEV: 3 tretmaji na 3 tedne
DUO SOMAL PILINGI so liposomski piligi in so revolucija v kozmetičnih pilingih. Zahvaljujoč edinstveni duosomal tehnologiji, ki vsebuje najbolj čiste kisline enkapsulirane v liposomih, kar rezultira v učinkovitih rezultatih brez stranskih učinkov. Tretmaji se lahko izvajajo skozi celo leto, saj kože ne dražijo in ne pečejo. Koža se po njih ne lušči. Idelani za uvod v svet kislinskih pilingov. Ponujamo štiri različne kisline, ki pokrivajo širok spekter problematik:
- Salicilna kislina: izboljša stanje kože z aknami in nečistočami
- Glikolna kislina: reducira znake staranja
- Laktična kislina: Izboljša stanje občutljive kože, vlaži kožo
- Mandelična kislina: zelo neiritativna kislina, ki ne povzroča eritemov
PRIPOROČJIVA FREKVENCA TRETMAJEV: 4-6 tretmajev na 1 tedna
SPOT OUT je učinkovit depigmentacijski tretma, ki poenoti ten kože in posvetljuje temne madeže, ki so posledica kopičenja melaninskega pigmenta. Vsebuje kar 9 različnih učinkovin, ki so namenjene za doseganje učinkovitih rezultatov. Preprečuje celoten proces melanogeneze in nastanek hiperpigmentacij. Ta piling je na meji med površinskim in srednjem globokim pilingom. PRIPOROČLJIVA FREKVENCA TRETMAJEV: 1 tretma – 2 tretmaja (odvisno od vrste hiperpigmentacije)
SREDNJE GLOBOKI PILINGI:
MELA PEEL FORTE je srednje globok piling, ki ga uporabljamo pri posvetljevanju pigmentnih madežev in melazem, izenači ten kože in posvetli polt, preprečuje celoten proces melanogeneze – nastajanja pigmenta. Sestavljen je iz dveh korakov, katera skupaj zajemata kar 10 aktivnih sestavin. Po mela peel forte se pričakuje blago luščenje kože, toda ni družbenega izostanka. PRIPOROČLJIVA FREKVENCA TRETMAJEV: 1-2 tretmaja v razmaku 30dni (odvisno od vrste hiperpigmentacije)
COSMO PEEL je srednje globok piling s katerim upočasnimo znake staranja, tretiramo globje in bolj izrazite gube, zgladimo teksturo, stimuliramo sintezo kolagena in elastina, posvetlimo pigmentne madeže. Za intenzivno obnovo kože. Piling vsebuje triklorocetno kislino, kateri okrajšano pravimo kar TCA. Po tem pilingu se pričakuje znatnejše luščenje kože, kateri je pokazatelj celostne obnove kože. Zaradi opaznega luščenja kože je pri Cosmo peel pilingu izostanek iz dela par dni. PRIPOROČLJIVA FREKVENCA TRETMAJEV: 1 tretma – 3 tretmaja, odvisno od tega kaj želimo doseči.
Pri eksfoliacijskih tretmajih upoštevamo določene frekvence obiskov, saj na tak način zagotovimo boljše, trajnejše rezultate. Na faktor frekvence tretmajev vpliva tudi čas kateri je potreben, da se koža obnovi. Primeren kislinski piling izberemo glede na problematiko kože in željene cilje. Med sabo jih lahko kombiniramo za najboljše može rezultate.
PRIMEREN ČAS ZA KISLINSKI PILING?
Kislinski piling je znan kot investicija v kožo in je idealen za preventivno za upočasnitev prezgodnjega staranje kože ter vsakoletno obnovo kože. Z novo tehnologijo duosomalnih pilingov, tretmaji izvajajo skozi vse leto, saj nova tehnologija enkapsuliranih kislin v liposomih ne povzročajo iritacij. Seveda pod pogojem obvezne primerne zaščite kože z visokim zaščitnim faktorjem, ki pokriva tako UVA in UVB sevanje.
Večino ostalih pilingov, ki nimajo liposomskega sistema in ne delujejo samo površinsko, izvajamo raje v jesenko-zimskem času. Največji faktor zaradi katerega strogo sledimo temu principu je sonce. Poleti je veliko več sončnih dni, sevanje sonca je takrat res močno in stranka težko sledi pravi zaščiti kože. V primeru, da bi piling izvedli, bi se v celoti morala ogniti soncu, saj lahko v nasprotnem primeru pride do hudega poslabšanja stanja koža ter do pridružitve novih problematik. Srednje globoke in globoke pilinge izvajamo samo v jesenskem in zimskem času, prav zaradi ker delujejo globje.
Želiš izvedeti še več glede kislinskih pilingov? Preberi na naši spletni strani še vse podrobnost ali pa se naroči na posvet in vam vse razložimo glede na vašo problematiko in želje glede kože.
Kmalu z vami delimo tudi določene mite glede kislinskih pilingov.
V jesenskem obdobju nudimo pa tudi akcijske pakete glede kislinskih pilingov. Določene akcije vidiš na spletnem naročanju pod zavihtkom kislinski pilingi. Drugače pa vam sestavimo ponudbo posebej za vašo problematiko kože.
Se beremo kmalu 🙂
Blog skupaj ustvarjata dip.kozm/mediestetik Barbara Kolar in dermaestetik Kaja Sadar za Estetiko Barbeeleen