Hej!
Imaš kdaj občutek, da koži na dekolteju in hrbtu ne posvečaš dovolj pozornosti? Najverjetneje nisi edina 😊. Dejstvo je, da se večina od nas res bolj posveča negi kože na obrazu, ampak kaj pa tisti deli, ki so bolj prikriti z oblačili? Tudi tej ne smejo ostati spregledani, se strinjaš?
In tako kot koža na obrazu, potrebuje tudi koža na dekolteju in hrbtu zvrhano mero nege ter pozornosti. Še posebej v poletnih dneh, ko je še posebej na udaru in se lahko zgodi tudi kakšna katastrofa epskih razsežnosti (beri: opekline, ekcemi ali druge težave s kožo).
Koža na dekolteju je tanjša in manj elastična kot na drugih delih telesa, kar pomeni, da je bolj dovzetna za poškodbe zaradi sonca, dehidracije in mehanskih stresov. Zaradi svoje strukture in pogoste izpostavljenosti UV žarkom, ta del kože pogosto kaže znake staranja hitreje kot koža na vratu ali obrazu. Gubice, suhost in izguba elastičnosti so pogosti simptomi, ki se pojavijo na koži dekolteja.
Smo že vzbudili tvojo pozornost? Zapluj z nami v spodnje vrstice, saj ti bomo z veseljem razkrile ključne razloge, zakaj je skrb za kožo na dekolteju in hrbtu enako pomembna kot nega obraza 😊.
Si pripravljena? Pa začnimo!
1. Izpostavljenost soncu
Razlog, ki si zasluži prvo mesto, se strinjaš? Koža na dekolteju in hrbtu je namreč pogosto izpostavljena soncu, kar pride do izraza predvsem v poletnih mesecih. Ker UV žarki lahko povzročijo prezgodnje staranje kože, fotopoškodbe, gube, pigmentacijske spremembe in celo kožnega raka, je redna uporaba zaščitnih sredstev ključna za ohranjanje zdrave kože tudi na teh predelih. In če je nanos zaščitne kreme po dekolteju mačji kašelj, pa tega žal ne moremo trditi za hrbet, saj lahko kremo nanj le stežka namažemo same. Ampak nič ne de 😊. Svetujemo, da za pomoč zaprosiš svojega partnerja (malo vzajemne masaže zagotovo ne more škoditi) ali prijateljico, za zaščito pa lahko sama poskrbiš tudi z ustreznimi oblačili z UV zaščito.
2. Pomanjkanje vlage
Si vedela, da je koža dekolteju in hrbtu lahko suha zaradi pomanjkanja vlage? Prav pomanjkanje vlage je pogosto posledica izpostavljenosti zunanjim dejavnikom in seveda pomanjkanju pravilne nege. Redna uporaba vlažilnih krem in losjonov je ključna za ohranjanje elastičnosti in preprečevanje suhosti. Posebno pozornost posveti predvsem tistim izdelkom, ki vsebujejo hialuronsko kislino ali ceramide.
3. Težave s kožo
Tudi na koži na predelu dekolteja in hrbta lahko pride do težav, kot so akne, izrazito suha koža, ekcemi in podobno. Te težave pa niso le neprijetne zaradi fizičnega nelagodja, ampak lahko tudi zamajajo našo samozavest in udobje v lastnem telesu. Zato je tudi na teh predelih ključnega pomena redna in ustrezna nega kože, ki pomaga preprečiti in ublažiti težave s kožo ter nam omogoči, da se počutimo bolj samozavestne. To pa je tudi tisto, kar največ šteje, kajne?
4. Vpliv staranja
Nikar ne smeš zanemariti dejstva, da je koža na dekolteju in hrbtu podvržena enakim procesom staranja kot koža na obrazu. Pomanjkanje nege in zaščite lahko hitro privede do prezgodnjega pojava gub, izgube elastičnosti in prehitre degradacije kolagenskih vlaken, ki so najpomembnejša za polnost naše kože.
Kako poskrbeti za kožo na hrbtu in dekolteju?
Čiščenje
Umazanija, znoj in izdelki za nego kože lahko zamašijo pore in povzročijo akne ter druge nepravilnosti tudi na koži na predelu dekolteja in hrbta. Zato je še toliko bolj pomembno redno čistiti kožo tudi na teh področjih, še posebej po vadbi ali dolgem obdobju izpostavljenosti soncu.
Eksfoliacija
Če si mislila, da je eksfoliacija pomembna zgolj za nego obraza, si se pošteno zmotila, saj je ključna za odstranjevanje odmrlih celic in spodbujanje obnove kože tudi na dekolteju in hrbtu. Lahko se poslužiš blagih kislinskih pilingov ali čistilcev za telo s kislinami, mehanskih pilingov ali pa z suhim krtačenjem. Ampak ne pretiravaj – 1x do 2x na teden je čisto dovolj.
Uporaba primerne kozmetike
Ja, tudi primerna kozmetika je velikokrat ključ do uspeha, zato poskrbi za ustrezno zaščito, antioksidante in hidracijo tudi na bolj spregledanih področjih, kot sta tudi dekolte in hrbet.
Pa še naš nasvet: izberi kozmetiko, ki vsebuje antioksidante, kot sta vitamin C in vitamin E, saj pomagajo zaščititi kožo pred prostimi radikali in ohranjajo njen mladosten videz. Ustrezno hidracijo pa lahko zagotoviš s kremami, losjoni ali olji, ki vlažijo in negujejo kožo ter ji povrnejo vitalnost in sijaj.
Prehranski dodatki in življenjski slog
Na srce ti polagamo, da poskusi nositi lahka oblačila iz materialov, ki dihajo. Prav tako ne škodi niti, če oblačila, ki jih nosiš, niso pretesna, saj se tako izogneš dodatnemu draženju kože.
Poleg oblačil pa moraš poskrbeti tudi za uravnoteženo prehrano, dovolj popite vode, prehranska dopolnila (dodaj predvsem antioksidante, omega3, vitamin C in D). Mogoče se res sliši že izpeto, ampak tudi zadosten in kvaliteten spanec vpliva na zmožnost regeneracijskih procesov, ki dnevno potekajo v našem telesu. Prav tako pazi na nevarne UV žarke in poskrbi za ustrezno zaščito v obliki krem in seveda oblačil ter pokrival.
Verjela ali ne, ampak koža na dekolteju in hrbtu je točno to – koža. Koža, ki je enako odzivna na vse izdelke in aktive, ki jih uporabljamo na našem obrazu. Upoštevati pa je potrebno dejstvo, da za obraz v večji meri “že” nekako poskrbimo z ustrezno nego, za dekolte in hrbet pa navadno veliko manj, zato se pogosto zgodi, da je prav na teh predelih koža lahko še bolj poškodovana s strani zunanjih dejavnikov in na račun tega tudi občutljivejša.
Pomembno je, da nego na teh predelih postopno stopnjujemo – začnemo lahko s tem, da se najprej lotimo rutine, ki bo usmerjena v vlaženje in obnovo kože, nadaljujemo pa z redno nego in uporabo ustreznih izdelkov, ki bodo kožo ohranjali zdravo, mladostno in lepo.
Pridi k nam na obnovitveni tretma Seanergy piling!
Seanergy je naravni piling, ki prinaša novo energijo in sproža intenzivno regeneracijo kože iz globin čistega oceana. Ta sistem predstavlja intenziven piling, ki odlušči odmrle kožne celice z mikro delci, ki jim pravimo spikule. Spikule se vgradijo v kožo in dajejo popolno podporo koži na predelu, ki ga tretiramo.
Seanergy piling torej spodbuja obnovo kože in odlušči odmrle kožne celice na popolnoma naraven način.
Piling je učinkovit za preprečevanje znakov staranja in izjemen za povečanje elastičnosti kože, saj izboljša tonus kože, vsebnost vlage, tretiranje aken in brazgotin, ki so od aken ostale, drobnih gub in širokih por ter poskrbi za posvetlitev pigmentnih madežev, lis in peg.
Kaj so torej spikule?
Ker te ne želimo pustiti v nevednosti malce bolj strokovne terminologije, nam dovoli, da te še podučimo, kaj so spikule.
Spikule so strukturni elementi, ki jih najdemo v večini spužev. Mreža številnih spikul služi kot okostje spužve in tako zagotavlja strukturno podporo in potencialno obrambo pred plenilci. Spikule spužve so narejene iz kalcijevega karbonata in silicijevega dioksida. Spikule so torej iglicam podobni koščki, ki kožo prebudijo ter jo stimulirajo 72 ur, jo odluščijo in ji dajejo hranila.
V Seanergy piling postopku gre za tretma z uporabo spikul. Mikro delci spikul, bogati z minerali, prodrejo v dermis kože in kožo “poškodujejo” za 36 do 72 ur. Med tem procesom se dermalne celice prebudijo in napadejo spikulo, da zaščitijo kožo. Tako se sproži proces globoke in naravne obnove kože.
Piling s spikulami, kot je Seanergy piling, je posebej koristen za nego dekolteja in hrbta zaradi več razlogov:
1. Izboljšanje teksture kože
Dekolte in hrbet sta pogosto izpostavljena soncu in drugim okoljskim dejavnikom, kar lahko povzroči neenakomerno teksturo kože, pigmentacijo in suhost. Piling s spikulami pomaga odstraniti odmrle kožne celice in spodbujati regeneracijo kože, kar vodi do bolj gladke in enakomerne teksture.
2. Globinsko čiščenje por
Območja dekolteja in hrbta imajo večje število lojnic, kar lahko vodi do zamašitve por in nastanka aken. Spikule učinkovito prodrejo v zgornjo plast kože, odstranijo nečistoče in zmanjšajo možnost za nastanek mozoljev in ogrcev.
3. Spodbujanje proizvodnje kolagena
Koža na dekolteju in hrbtu lahko sčasoma izgubi elastičnost in čvrstost. Spikule stimulirajo fibroblaste, kar povečuje proizvodnjo kolagena in elastina, s čimer se izboljša tonus in čvrstost kože.
4. Povečana absorpcija negovalnih izdelkov
Po pilingu s spikulami je koža bolj dovzetna za absorpcijo aktivnih sestavin iz negovalnih izdelkov. To pomeni, da bodo serumi, kreme in losjoni, ki jih uporabite po pilingu, delovali bolj učinkovito.
5. Zmanjšanje videza pigmentacijskih madežev
Dekolte in hrbet sta področji, kjer se pogosto pojavijo pigmentacijski madeži zaradi izpostavljenosti soncu. Piling s spikulami pomaga pri odstranjevanju odmrlih kožnih celic in pospešuje obnavljanje kože, kar lahko zmanjša videz temnih madežev in izboljša enakomernost tena kože.
6. Preprečevanje in zmanjšanje brazgotin
Akne na hrbtu lahko pustijo brazgotine in povnetne pigmentacije, ki so trdovratne in težko odstranljive. Redna uporaba pilinga s spikulami pomaga pri zmanjševanju videza brazgotin z izboljšanjem teksture kože in spodbujanjem regeneracije.
Si pripravljena na mladosten in zdrav videz svojega dekolteja in hrbta? Me že nestrpno čakamo na tvoj klic, lahko pa razpoložljivost terminov preveriš tudi preko spletnega naročanja! 😊