Juhuhu, jesen je tu! No, če si bolj zmrzljive sorte, verjamemo, da ne pokaš ravno od zadovoljstva. Ampak proti naravi (žal) ne moremo ničesar storiti.
Lahko pa veliko storiš pri jesenski negi koži. Saj veš, da bo tudi vstop v zimo in v še bolj nepredvidljive vremenske razmere malce bolj pomirjujoč. Zate in za tvojo kožo.
Zato nam dovoli, da ti na tem mestu povemo nekaj več o kislinskih pilingih. Prav jesenski in zimski čas je namreč idealen za izvajanje bolj globokih in intenzivnejših pilingov, ki prispevajo k lepšemu in bolj mladostnemu videzu kože ter delujejo preventivno proti prezgodnjemu staranju kože.
Še preden pa bomo zakorakali v bolj suhoparne definicije in vrste kislinskih pilingov, naj ti najprej predstavimo, v katerih primerih ga še posebej priporočamo.
Kdaj torej priporočamo kislinski piling?
- pri nečisti in aknasti koži
- pri hiperpigmentacijah (tudi pri melazmah in povnetnih hiperpigmentacijah)
- za pomladitev ter regeneracijo kože (nekaj več o tem bomo povedali kasneje, ampak samo za pokušino: kislinski pilingi povečajo čvrstost kože in imajo izjemne učinke na samo regeneracijo kože)
- če želiš imeti bolj gladko, sijočo in svežo kožo
- za zmanjšanje in glajenje drobnih gubic
- pri koži, poškodovani od sonca
- kot tretma izrazito utrujene puste kože
Si se mogoče našla v kakšni točki? Super, potem je ta blog kot nalašč zate!
Kaj sploh je kislinski piling?
Kislinski piling je profesionalni postopek za vidno izboljšanje kože s kislinami, s katerimi dosežemo luščenje odmrlih celic kože in posledično obnovo kože. Kislinski piling je zelo učinkovit za ustvarjanje čudovite kože kjerkoli na telesu, vključno z obrazom, rokami, vratom, prsnim košem in hrbtom.
Zakaj pa so kislinski pilingi naš največji favorit med pilingi?
Enostavno zato, ker so njihove prednosti enormne. In pravi greh bi bil, če ti jih ne bi bolj podrobno predstavile. Ker saj veš – dobrih stvari ne smeš nikoli zadržati zase😁.
Kislinski piling odstrani mrtve celice kože, zmanjša vidne znake kožnih nepravilnosti in neenakomerno pigmentacijo, povečuje hidratacijo, zmanjšuje velike pore, zmehča videz drobnih linij in grobo teksturo ter izboljša problematiko aken. Prav tako sodeluje pri sintezi kolagena, popolni obnovi kože in jačanju debeline kože.
Kako kislinski piling sploh deluje?
Verjela ali ne, ampak z nanosom kislinskega pilinga povzročimo nadzorovano poškodbo kože. Ta nadzorovana poškodba spodbuja sintezo kolagena in elastina, ki obnavljajo teksturo kože, izboljšajo ton in poenotijo barvo kože. In kot najverjetneje že veš, sta prav kolagen in elastin tista dva glavna dejavnika, ki dajeta naši koži poln in mladosten videz.
In to je navsezadnje tisto, kar si vse želimo, kajne? 😊
Ali veš? Večino srednje globokih pilingov najraje izvajamo v jesenskem oziroma zimskem času. Zakaj? Enostavno zato, ker je poleti veliko več sončnih dni in je sevanje sonca takrat najmočnejše. To pa pomeni, da bi se stranka morala v celoti ogniti soncu, saj lahko v nasprotnem primeru pride do hudega poslabšanja kože ter pridružitve novih problematik. Površinske pilinge pa se lahko izvaja čez celo leto – seveda je v tem primeru obvezna vsakodnevna zaščita pred soncem.
Kakšne kislinske pilinge poznamo?
Sto ljudi, sto čudi. Ta sicer že malce obrabljena fraza pride v poštev tudi pri kislinskih pilingih, saj različne problematike kože zahtevajo različne pristope, ki pa jih lahko v grobem razdelimo na zelo površinske in površinske pilinge, srednje globoke in globoke pilinge.
V Estetiki Barbeeleen vedno rade poudarimo, da je vse odvisno od kožne problematike. To, kar mogoče ustreza tvoji prijateljici, ni nujno, da bo tudi tebi. In ravno zato toliko poudarjamo pomen brezplačnega prvega posveta, na katerem natančno pogledamo tvojo kožo in skupaj najdemo rešitev, ki je prilagojena le tebi.
- Zelo površinski in površinski pilingi – so odlična izbira za tiste težave s kožo, ki prizadenejo vrhnjo plast kože oziroma povrhnjico. Ker površinski pilingi ne prodrejo v globlje plasti, predstavljajo manjše tveganje za stranske učinke in tudi koža hitreje okreva. Taki pilingi so primerni predvsem za različne oblike aken in nečisto kožo, široke pore in mastno kožo, dehidrirano kožo, za obnovo kože ter za epidermalne pigmentacije ali preprosto za osvežen videz kože.
- Srednje globoki pilingi – rešujejo problematiko kože, kjer je potrebno globlje delovanje (npr. za fine in teksturne gube, poškodovano kožo od sonca, tretiranje brazgotin po aknah, preventivno antiage delovanje, odpravo vseh vrst hiperpigmentacije itd.). S srednje globokimi pilingi naredimo popolno obnovo kože, spodbujamo proizvodnjo kolagena, izboljšamo elastično kože, izboljša pa se tudi njen videz.
- Globoki pilingi – izvajajo se samo v estetskih klinikah in dermatoloških ustanovah. Pri teh pilingih se uporabi najmočnejša kislina fenol ali TCA nad 20%, ki prodre do spodnje dermalne plasti kože. Okrevanje je bolj dolgotrajno, saj traja tudi do 8 tednov (od tega 8-21 dni okrevanja doma).
Katere pilinge pa nudimo pri nas?
Vprašanje za milijon evrov 😂. Ker imamo pri nas veliko različnih pilingov, ti jih bomo danes naštele le nekaj. Da dobiš malo občutka in da te premamimo za še več informacij 😎.
Med površinske in zelo površinske pilinge štejemo npr. Mask peel, ki je namenjen čiščenju kože, vnetim aknam in ostalim problematikam z aknami; Milk peel, ki spodbuja sintezo kolagena, obnavlja kožo, izboljša stanje finih linij ter zoža pore, ter Carbon peel, ki je odličen za mastno kožo, nečiste kože in težave z aknami.
Med srednje globoke pilinge pa prištevamo Mela peel forte, ki je intenziven postopek posvetlitve vseh pigmentnih madežev; Cosmo peel, ki zmanjšuje gube in izboljša tonus kože; Carbon peel, ki je naš najnovejši piling in primeren predvsem nečisti koži in aknam, obenem pa ima tudi močan antiage učinek in še bi lahko nadaljevale.
Carbon peel spada med površinski in srednje globok piling zato, ker lahko z načinom nanosa reguliramo, kakšno učinkovitost pilinga želimo. Kot površinski piling bolj deluje na same lojnice in regulacijo le teh. Zato je zelo uspešen pri aknah, mastni koži in nečistočah ter pri osvežitvi videza. Ko pa podaljšamo delovanje Carbon pilinga, pa dosežemo srednje globok piling, ki ima močen učvrstitveni in posvetljevalni učinek.
Prav tako pa imamo tudi posamezne koncentracije kislin, ki jih uporabljamo kot kislinski piling, glede na problematiko stranke. Taki pilingi so npr. salicilni, ki je primeren za mešano, mastno in aknasto kožo; mandelični, laktični, azelaični in tako dalje. No in da ne bomo preveč dolgovezile – za vse informacije glede kislinskih pilingov smo ti vedno na voljo na naši telefonski številki 041 313 650.
Kot lahko vidiš, je izbire res veliko. In ni vrag, da ne bi s skupnimi močmi našle nekaj, kar bo ustrezalo prav tebi in tvojim (kožnim) posebnostim.
In ker me gremo stavit, da si o kislinskih pilingih zagotovo že slišala kakšne mite (kot na primer ta, da je po pilingih koža živo rdeče barve in ne boš upala priti niti iz salona domov😂), skoči na naš malo starejši blog in si preberi vse tisto, kar te je mogoče sram vprašati 😉.
Obišči Estetiko Barbeeleen in se prepusti celostni in poglobljeni obravnavi
Ker je pri kislinskih pilingih res pomembno, da se izvajajo pod nadzorom strokovnjaka na tem področju (saj res ne želimo, da je več škode kot koristi), si vljudno vabljena na prvi brezplačen posvet, kjer se ti bomo z veseljem posvetile in pripravile personaliziran načrt nege.
Za konec pa nam še dovoli, da ti predstavimo nekaj prej/potem fotografij. Saj veš, slika pove več kot tisoč besed.
Pozdravček in se beremo kmalu!